Dlaczego strona internetowa jest ważna?

Dlaczego strona internetowa jest ważna - Studio graficzne Projekt i Grafika

Bez względu na rodzaj świadczonych usług lub sprzedawanych produktów musisz zadbać o swoją obecność w internecie.

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób, by zwiększyć widoczność firmy na rynku, to odpowiedź jest jednoznaczna: za pomocą strony internetowej. To najlepsza wizytówka Twojej działalności, to jeden z najważniejszych elementów wizerunkowych każdej firmy.

Pomimo nieustannego rozwoju mediów społecznościowych i aplikacji, w ostatnich latach odnotowano wzrost liczby serwisów WWW na całym świecie. Obecnie w internecie jest około 1,88 miliarda stron internetowych. Warto zauważyć, że liczba ta w ostatnich latach mocno wzrosła. Firmy prześcigają się w rozwiązaniach, które sprawiają, że przeglądanie witryn jest łatwiejsze, szybkie i bardziej komfortowe.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Ten troszkę wyświechtany slogan ma w sobie dużo prawdy. Twoja witryna internetowa podczas pierwszego wejścia użytkownika, oceniana jest przez pryzmat jej wyglądu, a nie oferowanych przez Ciebie usług. Jeśli przyciągniesz klienta szatą graficzna i logicznym rozłożeniem wszystkich elementów domeny, zbudujesz pozytywny wizerunek, a w dłuższej perspektywie zwiększysz prestiż firmy na rynku.

Wygląd strony www, jej funkcjonalność, szata graficzna i teksty w dużym stopniu wpływają na opinie klientów o Twoim biznesie. Wygodna, estetyczna i przystępna nawigacja to główne elementy, dzięki którym potencjalny klient może stwierdzić: ta firma dba o komfortową komunikację, a więc jest profesjonalna.

Jakie są zalety posiadania strony internetowej?

Dzięki własnej stronie internatowej możesz publikować wszelkie informację na temat Twojej działalności oraz oferowanych usług. Co najważniejsze to Ty jesteś właścicielem strony internetowej, to Ty decydujesz o wyglądzie i treści zamieszczanych informacji.

Jeśli Twoja firma posiada stronę internetową, wzrasta Twoja wiarygodność i profesjonalizm jako marki.

Twój przyszły klient dużo szybciej odnajdzie Cię w sieci dzięki stronie internetowej. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpisze hasło powiązane z Twoim produktem lub Twoją usługą, a prędzej czy później trafi na Twoją stronę www.

Strona Internetowa ułatwia znalezienie Cię w sieci, sprawia również, że wzrasta zaufanie potencjalnych klientów do Twojej firmy. Dlatego ważne jest by strona internetowa, była spójna z wizerunkiem Twojej firmy, by była przejrzysta i czytelna. Nawigacja powinna być intuicyjna i informacje zawarte na stronie były aktualne i w wyczerpujący sposób opisywały firmę oraz oferowane produkty i usługi.

Potencjalny klient może w spokoju poznać Twoją historię, dowiedzieć się co masz mu do zaoferowania.

Strona internetowa umożliwia Ci również generowanie kontaktów do Twoich obecnych i przyszłych klientów.

Na stronie internetowej warto dodać możliwość subskrypcji do newslettera, w ten sposób można zebrać maile do potencjalnych klientów. Plusem tego podejścia jest to, że do newslettera zapisują się tylko osoby zainteresowane Tobą oraz Twoim biznesem.

Czy warto zatem posiadać własną stronę www, a może wystarczy profil w social media?

Dlaczego strona internetowa jest ważna - Projekt i grafika tworzenie stron internetowych wordpress

Konto w social mediach to świetne narzędzie do reklamy, to miejsce gdzie możesz pokazywać ludziom swoje produkty i usługi, promować swoją markę osobistą, nawiązywać relacje.

W mediach społecznościowych odbiorca cały czas zasypywany jest różnego rodzaju powiadomieniami, reklamami i mnóstwem najróżniejszych treści.

Bardzo trudno jest skupić uwagę potencjalnego klienta. Walcząc z ogromną ilością najróżniejszych zdjęć i filmów, o przeróżnej tematyce nie masz pewności, że Twój wpis „wygra” i sprawi, że odbiorca ze skupieniem przeczyta treści jakie chcesz mu przekazać.

Więcej informacji możesz przekazać przez stronę internetową.

Kiedy klient trafia na Twoją stronę internetową, skupia się tylko na treściach jakie są w niej zawarte. Przeczyta informacje o Tobie, firmie, zapozna się z ofertą. Zacznie budować się relacja i zaufanie, które nie jest zaburzane przez żadne rozpraszacze.

Samo stworzenie profilu na Facebooku, Instagramie lub innym kanale mediów społecznościowych,

jest zwykle darmowe i zajmuje bardzo mało czasu i niemal każdy może takie konto założyć. Bez względu na to, czy faktycznie jest przedsiębiorcą czy nie. Zbudowanie strony internetowej zajmuje więcej czasu oraz większego lub mniejszego nakładu pieniężnego, wszystko to sprawia, że wzrasta zaufanie potencjalnych klientów do Twojej firmy.

Idealnym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch narzędzi jakimi są social media i strona internetowa. Takie rozwiązanie sprawia, że Twoja firma jest bardziej wiarygodna i profesjonalna. Musimy pamiętać o tym, że budowanie zafunia, jest jednym z kluczowych elementów sukcesu.

Połączenie aktywności na social mediach oraz strony internetowej to świetne rozwiązanie. Istnieje szereg narzędzi, które pomogą Ci zautomatyzować działania w sieci. Możesz na przykład automatycznie dodawać wszystkie posty, które dodajesz na Facebooku również na Twojej stronie www, co daje „życie” stronie.

Publikując informacje na mediach społecznościowych postaraj się, przekierować uwagę Twoich odbiorców na Twoją stronę internetowa.

Umieszczając link do Twojej strony w treści posta lub zapraszając ludzi do odwiedzenia Twojej strony, żeby mogli przeczytać artykuł do końca, dowiedzieć się więcej.

Strona internetowa powinna być główny źródłem informacji dla klienta, a profil w social media ich uzupełnieniem i możliwością dotarcia do nowych klientów. Łącząc stronę www z social media zyskamy większą grupę odbiorców co przełoży się na zwiększenie zysków w firmie.

Zobacz również