Grafiki na social media – Canva

Grafiki na social media - Canva

Canva to narzędzie dostępne online, używane przez profesjonalistów oraz laików na całym świecie, które umożliwia tworzenie i projektowanie grafiki na social media i nie tylko. Pomaga oszczędzać czas i tworzyć fajne grafiki. Dzięki gotowym szablonom, setkom zasobów i łatwej funkcji przeciągania i upuszczania elementów, tworzenie grafik jest dziecinnie proste.

Serwis Canva został pokochany przez małe firmy i twórców na całym świecie za prosty interfejs, ogromną bibliotekę szablonów i za łatwość, z jaką można tworzyć przeróżne grafiki.
Ta łatwa w użytku platforma do projektowania graficznego jest używana przez ponad 30 milionów osób każdego miesiąca, a co sekundę powstaje aż 80 projektów.

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, który nie jest jeszcze gotowy na zatrudnienie grafika, korzystanie z serwisu Canva jest świetnym wyborem. W jednym miejscu możesz tworzyć grafiki na social media i zarządzać swoja spójną komunikacją wizualną i świetnie się przy tym bawić!

Program Canva dostępny jest w dwóch wariantach, w wersji bezpłatnej i wersji PRO. Wersja bezpłatna zawiera praktycznie wszystkie najważniejsze funkcje, by w ciągu kilku minut stworzyć spójne grafiki. Canva PRO ma wszystkie funkcje wersji bezpłatnej, ale zawiera kilka fajnych dodatków, które ułatwiają pracę.

Dzięki Canva Pro otrzymasz:

 • Ponad 60 milionów zdjęć i wysokiej jakości elementy graficzne,
 • ponad 1000 różnych czcionek,
 • stworzysz identyfikację swojej marki,
 • możliwość przesyłania własnych czcionek,
 • tworzenie własnych szablonów,
 • dostęp do narzędzia do usuwania tła (łatwe usuwanie tła z obrazu)
 • narzędzie Magic Resizer – jednym kliknięciem zmienia rozmiar projektu,
 • Narzędzie Animator: pozwala animować grafikę i uczynić ją bardziej atrakcyjną wizualnie.

Testuj Canvę w wersji PRO bezpłatnie przez 30 dni!

Pamiętaj, że pierwsze 30 dni wersji PRO masz zupełnie za darmo. Z wersji płatnej możesz zrezygnować w każdym momencie trwania okresu próbnego. Jeżeli nie chcesz płacić, musisz pamiętać, by zrezygnować z Canvy PRO przed upływem 30 dni, gdyż w innym przypadku pobiorą Ci pieniądze zgodnie z planem, który wybrałaś! Anulacja jest bardzo prosta i nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Dzięki temu masz czas by sprawdzić, czy wersja PRO jest dla Ciebie odpowiednia.

Spójny wizerunek marki – identyfikacja wizualna marki

Canva daje każdemu możliwość zostania grafikiem, umożliwia tworzenie kreacji własnej marki w ciągu kilku sekund. Dzięki bibliotece gotowych szablonów pomoga tworzyć treści dla wszystkich kanałów marketingowych.

Zanim przystapisz do tworzennia grafik, zastanów się, jak chcesz by twoja marka była odbierana.
Następnie wybierz kolory, czcionki i elementy grfaiczne, i używaj ich konsekwętnie we wszystkich kanałach komunikacji, z Twoimi odbiorcami.

Spójny wizerunek zwiększy szansę na rozpoznanie i zapamiętanie Twojej marki przez użytkowników.

Wizerunek marki to sposób, w jaki widzą Cię Twoi odbiorcy, klienci, pracownicy, czy partnerzy biznesowi. Każda marka reprezentuje pewne wartości i cechy, a także chce być postrzegana w określony sposób przez klientów.
Ważne jest, by zadbać o spójny wizerunek marki. Warto popracować nad tym, aby wzbudzał zaufanie i pozytywne skojarzenia. Powinien wywoływać zainteresowanie, zachęcać do budowania relacji.
Zadbaj więc o identyfikację wizualną. Identyfikacja wizualna marki to zbiór różnego rodzaju elementów (graficznych, typograficznych oraz o innym charakterze), które są stosowane przez firmę, aby zwiększyć rozpoznawalność marki.
Identyfikację wizualną tworzy się, aby skutecznie zapisać się w świadomości odbiorców i przywoływać określone wartości. To zbiór elementów wizualnych zaprojektowanych zgodnie z założeniami i wartościami marki.

Kilka sprawdzonych sposobów na ulepszenie Twoich projektów

 • Bądź spójny z czcionkami i kolorami swojej marki i dodaj logo do swoich postów, aby budować rozpoznawalność marki.
 • Ogranicz liczbę czcionek, kolorów i kształtów do minimum; to pomoże Ci przyciągnąć uwagę odbiorców. Stosując podejście „mniej znaczy więcej”, będziesz w stanie jasno przekazać główne przesłanie swojego posta i zainspirować odbiorców do podjęcia działań.
 • Wybieraj zdjęcia pasujące kolorystycznie i tematycznie do Twoich postów. Zwróć uwagę na ostrość zdjęć.
 • Unikaj przepełnienia elementów, tekstu i obrazów. Możesz użyć odstępu między wierszami w serwisie Canva, aby dodać więcej miejsca do tekstu lub zminimalizować elementy, aby uzyskać więcej miejsca.

Zobacz również